Kategorie
Ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie na podczerwień, dlaczego sprawdza się świetnie

Ogrzewanie na podczerwień to bardzo korzystna alternatywa dla każdej osoby, która nie jest zadowolona z tradycyjnego ogrzewania. Do tej pory dostępne formy wprawdzie sprawiały, że mieszkanie było dogrzane, ale niestety wraz z nim unosiły się kłęby kurzu, a także musieliśmy być gotowi na suchość powietrza, która wtedy była bardzo odczuwalna. Dla wielu osób był to znaczny dyskomfort, który trudno było wyeliminować. Przez to wiele osób czekało tylko z nadzieją, aż okres grzewczy skończy się, aby móc odetchnąć.

Dlaczego ogrzewanie na podczerwień jest korzystne

Jeśli chodzi o ogrzewanie na podczerwień, to można liczyć na to, że dzięki niemu ogrzejemy nawet bardzo duże mieszkanie. Działa bowiem na zasadzie promieni słonecznych. To one wprawdzie nie ogrzewają powietrza, przez co jego temperatura się nie zmienia, ale są w stanie ogrzać przedmioty, ludzi, ściany, czy podłogi. Dzięki temu rzeczywiście możemy odczuć ciepło, co jest bardzo korzystne. Ogrzewanie elektryczne wykorzystuje światło w swoim działaniu i tak samo świetnie ogrzewa ludzi i przedmioty. Od tego momentu to one są nośnikami ciepła.

Co z wietrzeniem mieszkania?

Wietrzenie mieszkania w przypadku kaloryferów nie było takie łatwe, bo niestety, ale musieliśmy liczyć się z tym, że ochłodzimy przy okazji powietrze. Kaloryfer działa bowiem tak, że ogrzewa powietrze, dlatego największa kumulacja ciepła znajduje się przy suficie, a najmniejsza przy podłodze. Są to zmiany bardzo odczuwalne. W przypadku wietrzenia mieszkania zmienia się więc znacząco temperatura, bo nośnikiem ciepła, którym jest powietrze zabiera się nagromadzone ciepło. Bardzo ciężko jest z powrotem nagrzać mieszkanie, więc tak często w przypadku kaloryferów nie jest możliwe wietrzenie mieszkania. W przypadku ogrzewania elektrycznego można to robić bez obaw, bo bez problemu błyskawicznie nagrzejemy mieszkanie.

Ogrzewanie idealne dla osób z chorobami dróg oddechowych

choroby dróg oddechowych powodują bardzo duży dyskomfort szczególnie wtedy, kiedy nadchodzi okres grzewczy. Tradycyjne formy powodują, że powietrze zostaje wprowadzone w ruch, bo ciepło idzie do góry. Niestety wraz z powietrzem kurz także jest wprawiony w ruch, co niestety powoduje, że nasilają się objawy alergii, a także zaostrzają się inne choroby dróg oddechowych. Powoduje to często bardzo duży dyskomfort dla wielu osób i wyczekują tylko z nadzieją, że okres grzewczy w końcu się skończy. Przy ogrzewaniu na podczerwień nie ma z tym problemu, bo nie ma on żadnej ingerencji w powietrze. Infrapanel skupia się bowiem na ogrzaniu przedmiotów.