Kategorie
Ogrzewanie na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień, dlaczego warto

Ogrzewanie na podczerwień to całkiem nowa alternatywa dla klasycznej formy ogrzewania. Znaczącym plusem jest fakt, że nie powoduje takich odczuć jak przesuszenie powietrza, a także nasilenia się objawów chorobowych, szczególnie u astmatyków. Działo się tak dlatego, że każda inna forma ogrzewania sprawiała, że zostało ogrzewane powietrze. Niestety te wprowadzone w ruch, było nośnikiem nie tylko ciepła, ale także i kurzu. Dla alergików było to szczególnie kłopotliwe.

Jak działa ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie elektryczne działa na zasadzie słońca. Oczywiście nie dosłownie, ale infrapanel także do swojej pracy wykorzystuje światło. Największym nośnikiem ciepła nie od dzisiaj jest słońce. Jednak nie potrzebuje ono ogrzewać powietrza, bo wystarczy, że ogrzeje przedmioty, aby prawidłowo i mocno ogrzać dany obszar. W przypadku ogrzewania na podczerwień, również możemy liczyć na prawidłowe ogrzanie mieszkania, z tym, że tutaj również ogrzewane są przedmioty, ludzie, czy ściany. Nie ma jednak żadnej ingerencji w powietrze, co sprawia, że nie powoduje dyskomfortu takiego jak nasilenie się trudności w oddychaniu w przypadku alergików, a także nadmiernej suchości powietrza. Jest to więc bardzo korzystna alternatywa, bo eliminuje właściwie wszystkie inne minusy, jakie dostarczało nam ogrzewanie kaloryferami.

Jakie jeszcze inne plusy ma ogrzewanie na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień ma także inne plusy, a mianowicie możemy za jego pomocą ogrzać mieszkanie tak, aby było to dla nas zdecydowanie bardziej odczuwalne. Kaloryfery ogrzewając powietrze, nie ogrzewały ludzi więc niestety podłoga i przedmioty nadal były zimne. Jednym nośnikiem ciepła był nadal kaloryfer, który jeśli był dodatkowo nieodpowietrzony, to tym bardziej nie sprawdzał się dobrze. W przypadku ogrzewania na podczerwień, jest kilka nośników ciepła, dlatego ogrzewanie jest bardzo skuteczne. Ogrzewa on bowiem wszystko oprócz powietrza, więc nośników ciepła jest zdecydowanie więcej.

Jeśli dostrzegamy jakiekolwiek minusy, jeśli chodzi o tradycyjne formy ogrzewania to może się okazać, ze ogrzewanie na podczerwień rozwiąże wszystkie nasze problemy z tym związane. Jest to bardzo korzystna alternatywa właściwie dla wszystkich, jednak dla alergików, może to być jedyny ratunek, aby przetrwać okres grzewczy bez żadnego uczucia dyskomfortu. Jest to bardzo korzystne i może warto się nad tym zastanowić, bo rzeczywiście dzięki temu uda nam się poprawić sobie jakość funkcjonowania w okresie zimowym, który nie trwa tak krótko.