Kategorie
Ogrzewanie elektryczne

Inwestycja w ogrzewanie idealne dla alergików

Alergicy i astmatycy bardzo cierpią w okresie, kiedy zmuszeni są ogrzewać mieszkania, które bez tego niemożliwe są do przyjemnego w nich egzystowania. Niestety każda forma ogrzewania, jeszcze do nie dawna sprawiała, że każdy kto cierpiał z powodu chorób związanych z układem oddechowym, zauważał nasilenie objawów. Nawet osoby zdrowe w tym okresie musiały radzić sobie z przesuszeniem śluzówki, która powodowała np. suchość w gardle. Obecnie dzięki ogrzewaniu na podczerwień, nie ma powodu się tym martwić.

Jak działa ogrzewanie na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień wykorzystuje tak jak słońce, do swojej pracy światło. Jak wiadomo to właśnie słońce jest największym nośnikiem ciepła, jednak należy zwrócić uwagę, że słońce wcale nie ogrzewa powietrza. Największy od wieków nośnik ciepła sprawia, że mimo braku zmian temperatury powietrza, to osoba stojąca w zasięgu promieni słonecznych, zostaje skutecznie nagrzana. Podobnie działa infrapanel, który ogrzewa stopniowo ludzi, ściany, a także inne przedmioty, które znajdują się w pomieszczeniu. Dzięki temu jest więcej nośników ciepła, bo każdy przedmiot właśnie nim się staje. Jest to bardzo korzystne i przynosi zdecydowanie lepsze efekty.

Inne plusy ogrzewania elektrycznego

Ogrzewanie elektryczne jest także zdecydowanie łatwiejsze w montażu. Niemal każdy może sobie na nie pozwolić, co w przypadku kaloryferów nie było takie oczywiste. Wymagało to często wielu pozwoleń, a także demolowania niemal całego mieszkania. Kolejną kwestią jest fakt, że ogrzewanie kaloryferami niosło ryzyko pęknięcia rury i zalania sąsiada i własnego mieszkania, a tutaj takiego ryzyka nie ma. Ogrzewanie na podczerwień bowiem sprawia, że zostaje ocieplone mieszkanie światłem, co znacznie ułatwia tą kwestię.

Jeśli chodzi o inne bardzo ważne rzeczy to jest to przede wszystkim brak konieczności odpowietrzania kaloryferów, bo niestety tradycyjne ogrzewanie nas do tego zmuszało. Musieliśmy wymieniać je dość często, a także dbać o to, aby odpowietrzać je regularnie, bo te przestawały wydajnie ogrzewać mieszkanie. Było to kłopotliwe, bo tę czynność należało przeprowadzić jeszcze przed rozpoczęciem się okresu grzewczego. Często wiele osób zapominało o tym i pojawiał się problem.
Ogrzewanie na podczerwień zdecydowanie lepiej sprawdza się także w przypadku wietrzenia mieszkania, bo jeśli mieszkanie będzie ochłodzone, to nawet lepiej działa i jesteśmy w stanie zdecydowanie szybciej ogrzać mieszkanie do pożądanej temperatury. Infrapanel jest więc idealną opcją, która rzeczywiście doskonale sprawdza się eliminując wiele minusów dostrzeganych wcześniej.